هزینه جدایی آلوس از بارسا؛ 56 میلیون یورو

[ad_1]

آی اسپورت- نظر من این است که برای یک تیم پیدا کردن یک مدافع راست یکی از راحت‎ترین کارها است. هیچ ویژگی خاصی برای یک بازیکن در این پست نیاز نیست. نیاز نیست قد بلندی داشته باشی، نباید چپ‌پا باشی، لازم نیست گلزن باشی، حتی لازم نیست تکنیک ویژه‌ای داشته باشی. فقط باید سرعت لازم داشته باشی و تمرکزت در بازی کردن مناسب باشد.

این پست پستی نیست که تیم‌ها برایش سرمایه‌گذاری زیادی کنند. همیشه این احساس را دارند که یک بازیکن به راحتی می‎تواند در این پست هماهنگ شود. در واقع بازیکنان بزرگی که کارشان را از این پست آغاز کردند مانند پویول، سرخیو راموس و … به زودی به پست دفاع میانی منتقل شدند چون پستی تخصصی‌تر است. در این پست مسئولیت بیشتر است و پستی است که مهارت‌های خاص در آن بیشتر به کار می‎آید.

اما هنوز هم بارسلونا به خاطر جدایی دنی آلوس مشکلاتی دارد. وقتی صحبت‌ها شروع شد که این بازیکن در بارسا راضی نیست و می‎خواهد برود داگلاس خریداری شد. خرید خوبی نبود. او در فصل 15-2014 آمد و قرار بود جای خالی آلوس را پر کند. اما ثابت کرد ارزش خرید نداشته و فقط مانع این شده که بارسلونا بتواند مارکو آسنسیو را بخرد، در آن زمان بارسا به اندازه کافی پول نداشت که هر دو را بخرد. او در بارسا هیچ کاری نکرد، به طور قرضی به اسپورتینگ لیسبون رفت و حالا برگشته است.

بعد از او الکس ویدال آمد که به خاطر محرومیت بارسا از فعالیت در بازار نقل و انتقالات نیمه اول فصل را از دست داد. لوئیز انریکه اما در ادامه سعی کرد از او استفاده کند و ثابت کند که خرید خوبی داشته است، اما هر بار او را به زمین فرستاد با عملکرد نامناسب او فقط دلسرد شد.

در تابستان 2016 آلوس رفت. انریکه که از بازیکنان قبلی رضایت نداشت سرخی روبرتو را آورد. یک هافبک خوب که در پست دفاع راست هم همه کار را به خوبی انجام می‎داد تا زمانی که زیر فشار قرار می‌گرفت. دوباره انریکه مجبور شد الکس را به او ترجیح دهد. اما مصدومیت او دیگر کار را برای سرمربی تیم تمام کرد.

بعد از آن بود که بارسلونا تصمیم گرفت هکتور بیرین را از آرسنال بخرد. اما موفق نشد و حالا نلسون سمدو به این تیم آمده است. او یک دفاع راست تهاجمی است، مثل خود آلوس. خریدش برای بارسا 30 میلیون یورو هزینه داشت، اما با بررسی این پروسه می‎توان به خوبی متوجه شد که پیدا کردن جانشین برای آلوس برای آن‌ها 56 میلیون یورو هزینه داشته است.  

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *