من مي آيم کسي هم جلو دارم نيست

[ad_1]

من مي آيم کسي هم جلو دارم نيست

شماره خبر : 138560

اگر از دوچرخه سواران و شکل اوليه تيم داري و باشگاهداري تاج و استقلال قبل از سال 1340 بگذريم نزديک به 60 سال از عمر اين باشگاه مي گذرد.

  سعيدحفظي فرد

 

اگر از دوچرخه سواران و شکل اوليه تيم داري و باشگاهداري تاج و استقلال قبل از سال 1340 بگذريم نزديک به 60 سال از عمر اين باشگاه مي گذرد.

 از قبل از انقلاب و ثبات مديريتي آن  در مقام مقايسه با امروز  زبانمان بند مي آيد ،اما در حداقل 35سال اخير مي توان به صراحت اعلام کرد که  عمر اين باشگاه بدون استراتژي و برنامه ريزي به بطلان گذشته است .

چگونه مي توان روال مديريتي  گذشته استقلال را توجيه نمود ، حتي در دولتهاي 8ساله نيز تداوم و ثباتي در مديريت اين تيم ديده نمي شود،البته همه اين موارد در خصوص پرسپوليس هم صادق است و فراز و فرود هاي اين دو تيم گاها شکل الاکلنگي بخود مي گيرد.چندي مي گويند سياست هاي جوانگرايي را سر لوحه برنامه هايمان قرار داده ايم و هنوز سالي را طي نکرده ايم درست 180 درجه چرخش مي کنيم و هرچه مسن و سن و سال دار است را جذب مي کنيم ،سرمربي مي گويد :فلاني را نمي خواهم .فلاني مي گويد :من مي آيم کسي هم جلو دارم نيست .

آنوقت براي اينکه کم نياورند مي گويند،استراتژي ما مخلوطي از جوانگرايي و پير و پاتال گرايي است.

تا کي مي خواهيم به خود و مردم دروغ بگوييم ،ما برنامه و استراتژي نداريم !چرا که نگاه مديريتي نداريم !چرا که تمرکز در مراکز تصميم گيري نداريم و تعدد مراکز تصميم گيري داريم ! هيات مديره هاي شکلي داريم متشکل از کساني که دلشان خوش به حق الشرکت در جلسات فرمايشي است . و وقتي ماموريت شان تمام مي شود ،شروع به افشاگري مي کنند و اوضاع و احوال خنده دار و کميک راهبردي تيم هايمان را رو مي کنند که  آدمي شاخ در مي آورد . 

چه اصراري در الکو برداري و  ايجاد تشکيلات و سازمانهاي اداري همانند کشورهاي غربي داريم ،در همه ادوار  اخير حداکثر سه نفر در جريان راهبرد باشگاه هاي ما تاثير گذار هستند که در واقع با چارت هاي سازماني مان  هم ناهمخواني دارد. رييس باشگاه ،رييس هيات مديره، سرمربي،

 

 در ظاهر الويت در تصميم گيري با رييس هيات مديره و بعد رييس باشگاه و سپس سرمربي است اما در واقع در همه جا بخصوص در  سرخابي ها و چند تيم مطرح کشور  تصميم گيرنده اصلي سرمربي است  و بعد رييس باشگاه و رييس هيات مديره هم گاها در مجالس شرکت مي کند ، يعني هرم را برعکس گذاشته ايم . 

براي ورزش ما که مدعي قهرماني در آسيا است زشت است که برنامه و استراتژي وجود نداشته باشد .

فکرش را بکنيد با اينکه هيچ برنامه اي نداريم بواسطه استعدادهاي خودجوش خود چقدر خوب نتيجه مي گيريم ،اگر اين استعدادها تحت برنامه دراز مدت فعاليت نمايند چه جايگاه هايي را کسب خواهيم کرد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *