مشکلات گواردیولا با بزرگان فوتبال

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، سیتیزن ها در فصل جاری تساوی های زیادی در کارنامه داشته اند که معمولا در مسیر خواسته های گواردیولا بوده است اما کسب یک امتیاز برابر آرسنال در زمره آن قرار ندارد.

 

بعد از تساوی هفته گذشته سیتی برابر لیورپول، گواردیولا اذعان داشت که موقعیت های فراوانی که سیتی در آن دیدار از دست داد در ذهن او سنگینی می کند. سرمربی اسپانیایی گفت که زمانیکه شما موفق به گلزنی شوید، کنترل بیشتری بر جریان بازی دارید. پس کلید ذهن پپ، واژه “کنترل” بود.

 

صرف نظر از این مفهوم بنیادی که هرگاه از حریف خود پیش افتادید در موقعیت بهتری قرار خواهید گرفت، نباید فراموش کرد که گواردیولا همیشه برای کنترل تمامی ابعاد بازی به دنبال فوتبال مالکانه است و این روش از سوی او حتی در زمان هدایت تیم دوم بارسلونا نیز به کار گرفته شده است.

 

 

 

 

دیدار مقابل شاگردان کلوپ بعد از حذف ناباورانه سیتی از لیگ قهرمانان انجام شد. اگرچه سیتی در دیدار برابر لیورپول حاکم توپ و میدان نبود اما موقعیت های زیادی را نیز از دست داد. اما گواردیولا بعد از آن دیدار اذعان داشت که یکی از بهترین روزهای دوران مربیگری خود را سپری کرده است.

 

اما در دیدار دیروز برابر آرسنال، سیتیزن ها از اولین موقعیت خود به خوبی استفاده کردند و روی پاس دیدنی دی بروین، لروی سانه موفق شد در همان ابتدا دروازه اوسپینا را باز کند. اما سیتی در این دیدار هم مالک توپ و میدان نبود و اولین بار نبود که در دیداری خارج از خانه این اتفاق رخ می داد.

 

 

 

 

اگرچه بعد از گل نیز ضربه دی بروین به دیرک دروازه برخورد کرد و در ریباند سیلوا موقعیت خوبی برای گلزنی داشت (که این بیانگر فرصت سوزی های منچسترسیتی است)، اما آنها باز هم بعد از گل عقب نشینی کردند.

 

در 30 دقیقه بعدی، آرسنال موفق شد به جریان بازی بازگردد و شاگردان گواردیولا در بازی سازی از عقب میدان ناکام بودند. این در حالی است که پاس های اشتباه و دفع توپ های غلط فراوانی از سوی بازیکنان میزبان انجام می شد و سیتیزن ها فرصت فراوانی برای اجرای تخصص خود داشتند؛ خلق موقعیت.

 

تا زمانی که آرسنال نقاط ضعف خود را عیان نکرده بود، آبی ها نیز نتوانستند به دروازه آنها نزدیک شوند. طبیعتا با گلزنی والکات، آرسنال دوباره اجازه خلق موقعیت را به حریف داد و اینگونه سرخیو آگوئرو توانست در اواخر نیمه دوم تیمش را دوباره پیش اندازد.

 

 

 

 

اما شاگردان گواردیولا باز هم در حفاظت از اندوخته خود ناتوان بودند. تعویض بین دو نیمه و ورود یحیی توره به جای استرلینگ که دچار آسیب دیدگی شده بود، بیانگر آن بود که گواردیولا نیز می دانست که تیمش با توجه به حضور خسوس ناواس در پست غیرتخصصی دفاع راست، باید بیشتر جریان بازی را تحت کنترل داشته باشد.

 

زمانی که با عملکرد ضعیف مدافعان سیتی، شکوردان مصطفی موفق شد گل تساوی توپچی ها را وارد دروازه کابایرو کند، شاید هیچ کس اعتقادی به ناعادلانه بودن نتیجه نداشت.

 

هر دو تیم لحظاتی کیفیت خود را به نمایش می گذاشتند و در برخی مواقع اشتباهات بزرگی مرتکب می شدند و هیچ یک از طرفین برتری محسوسی نسبت به دیگری نداشت. اما در نهایت این سیتیزن ها بودند که دو بار برتری خود را از دست دادند.

 

 

 

 

بعد از گل تساوی همه چیز مطابق همیشه پیش رفت. آگوئرو دو بار و با ضربه سر در موقعیت های نسبتا خوبی قرار گرفت که هر دو موقعیت از دست رفت. اتفاقی که در فصل جاری و خصوصا در بازی های خانگی بارها رخ داده است.

 

در فصل جاری، مشکلات تیم گواردیولا به خوبی شناسایی شده است. آنها قادر به استفاده از موقعیت های خود نیستند و در فاز دفاعی نیز عملکرد خوبی ندارند که این نقاط ضعف باید در اولین فرصت و در تابستان بر طرف شود.

 

 

 

 

اما طبق روال گذشته، آنها باز هم از مشکل همیشگی خود در این دیدار ضربه خوردند. علیرغم به ثمر رساندن گل در ابتدای بازی، بازیکنان سیتی در کنترل جریان مسابقه ناتوان بودند و این یک نگرانی بزرگ برای آینده خواهد بود.

 

اگرچه تیم گواردیولا در فصل جاری در خارج از خانه عملکرد بهتری داشته، اما مثال های فراوانی از جمله چلسی، تاتنهام، لیورپول و اورتون نیز وجود دارد که آنها در خانه دچار بدشانسی شده اند.

 

اگرچه با بررسی عملکرد بازی های خارج از خانه در می یابیم که سیتی بهترین نتایج را بعد از چلسی گرفته، اما به جز دربی اوایل فصل برابر منچستریونایتد در اولدترافورد، آنها بارها و به راحتی در خانه حریفان پیروزی را از دست داده اند.

 

 

 

 

دیدارهای خارج از خانه برابر بارسا و تاتنهام، نمایش نه چندان خوب در آنفیلد برابر لیورپول، بازی برابر اورتون و موناکو، از جمله مثال های اثبات این تئوری هستند.

 

اگرچه در بسیاری از این تساوی ها، سیتی نمایش خوبی ارائه داد، اما جدال دیشب برابر آرسنال را نمی توان در آن دسته مسابقات در نظر گرفت. مشکلات سیتی در جذب بازیکنان غیرقابل حل نیست و احتمالا مدافعان میانی باکیفیتی در تابستان به جمع بازیکنان این تیم اضافه خواهند شد.

 

اما شاید موضوع مهم دیگر این است که سرمربی اسپانیایی باید فکری به حال عدم توانایی تیمش در کنترل بازی های بزرگ بکند و این همان نکته ای است که گواردیولا باید قادر به کشف آن باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *