رونمایی رسمی از پرسپولیس؛ هنوز ابهام هست

[ad_1]

آی‌اسپورتخط دفاعی پرسپولیس در اولین بازی رسمی فصل این تیم با حضور هر سه مدعی حضور در تیم ملی همراه است. سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده، در دفاع وسط بازی می‌کنند و محمد انصاری به پست دو فصل پیش، دفاع چ‍پ برگشته است. حسین ماهینی هم در پست تخصصی خود، دفاع راست بازی می‌کند. اما تغییر جایگاه انصاری و حضور ماهینی در سمت راست در شرایطی اتفاق افتاده که صادق محرمی، دفاع راست ثابت بازی‌های آخر فصل گذشته پرسپولیس در اردوی تیم امید است. بازگشت او می‌تواند سوالاتی درباره ترکیب اصلی خط دفاعی پرسپولیس ایجاد کند. اگر او در ترکیب اصلی برانکو باشد به ناچار باید حسین ماهینی را روی نیمکت بنشاند و اگر ماهینی را مانند بازی‌های فصل گذشته در سمت چپ خط دفاعی بازی بدهد یکی از سه دفاع مدعی، خلیل‌زاده، سیدجلال حسینی و محمد انصاری روی نیمکت نخواهد نشست. هرچند که بعید است بعد از اضافه شدن شایان مصلح، ماهینی انتخاب دوم برای دفاع چپ پرسپولیس هم باشد. استفاده از مصلح هم می‌تواند به بهای نیمکت‌نشینی یکی از سه دفاع وسط پرسپولیس تمام شود.  

در خط میانی هم ترکیب پرسپولیس تحت تاثیر مصدومیت دو بازیکن تاثیرگذار این تیم است. برانکو ترجیح داده حتی با وجود بهبودی کمال کامیابی‌نیا و وحید امیری خطر استفاده از آن‌ها را به جان نخرد. به جای کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه بازی خواهد کرد. بازی کردن امروز او در هافبک دفاعی حداقل به این معنا است که امسال برانکو قصد ندارد از او در دفاع چپ استفاده کند و ربیع‌خواه جایگزین کمال در خط هافبک خواهد بود. سیامک نعمتی هم در نبود امیری، اولین بازی رسمی خود را برای پرسپولیس انجام خواهد داد. محسن مسلمان مثل اغلب بازی‌های پرسپولیس جزئي جدایی‌ناپذیر و بدون جانشین در ترکیب اصلی است و فرشاد احمدزاده امسال با جدایی سروش رفیعی جایگاه مطمئن‌تری خواهد داشت. هرچند نعمتی جانشین بالقوه او هم می‌تواند باشد.

یک خط جلوتر، مصدوم شدن گادوین منشا باعث شد مهدی طارمی زود به ترکیب اصلی پرسپولیس برسد. حضور منشا می‌توانست بازگشت طارمی به ترکیب اصلی را حداقل دو یا سه هفته عقب بیندازد تا او تمرینات آماده‌سازی را بگذارند. علی علیپور با وجود آن که در اولین بازی پرسپولیس مثل فصل‌های گذشته در ترکیب اصلی است اما بهتر از دیگران می‌داند که حضور هر دو مهاجم دیگر پرسپولیس، طارمی و منشا، می‌تواند او را به نیمکت‌نشینی طولانی‌مدت تبدیل کند.

تنها جایی از ترکیب پرسپولیس که ابهامی درباره آن از قبل هم وجود نداشت گلر تیم بود. علیرضا بیرانوند مثل سال گذشته انتخاب اول و جایگزین او رادوشوویچ خواهد بود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *